Монографія Інституту археології НАНУ
- ukrlitva
- 2 окт. 2018 г.
- 1 мин. чтения
Обновлено: 7 окт. 2018 г.
НА РОЗІ ДВОХ СВІТІВ: історична спадщина України та Литви на території Херсонської області.
Монографія Інституту археології Національної академії наук України.

В монографії публікуються матеріали комплексних досліджень Південної Середньовічної експедиції Інституту археології НАН України пам’яток національного значення: фортеці Тягин біля с.Тягинка (керівник доктор історичних наук С.О.Біляєва) та вежі Вітовта поблизу с. Веселе (керівник – доктор історичних наук О.В.Симоненко) Бериславського району Херсонської області. Їх виникнення та функціонування пов’язується із діяльністю Великого литовського князя Вітовта наприкінці XIV – початку XV ст. Розкопки відзначились важливими відкриттями у вивченні історії тюркських народів, України та Литви, взаємин різних цивілізаційних осередків Сходу і Заходу.
Результати досліджень визнані Академією Наук України як видатні наукові відкриття року.
Роботи здійснено у межах Проекту Культурного центру Україна-Литва «Захист історичної спадщини України та Литви на території Херсонської області», що фінансується з коштів Програми розвитку співробітництва та підтримки демократії Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки та за підтримки Почесного консула Литовської Республіки в м.Херсоні Віктора Попова, Благодійного фонду "Маріам", КЗ "Центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій" Запорізької обласної ради, Благодійного фонду Романа Романова (м.Запоріжжя), Центру культурного розвитку "Тотем".

Для археологів, істориків, краєзнавців, викладачів, студентів та широкого загалу читачів, які цікавляться минулим Батьківщини.
Comments